KORPORACE

O občana je zcela postaráno. Má zajištěný nepodmíněný příjem, dotovaný byt a nejrůznější sociální jistoty, zkrátka vše, kromě jediného – práce. Ta ani zdaleka není pro každého a stala se výsadou privilegovaných, zejména pokud se jedná o post ve strukturách obří KORPORACE. Pro hlavního hrdinu románu Adama je jeho kariéra vším. Uspět v rámci KORPORACE pro něj znamená uspět v životě a je schopen pro to obětovat vše. Zdá se, že jeho postup vzhůru po strmém kariérním žebříku nemůže nic zastavit, až do momentu, kdy jedno ráno zjistí, že je všechno jinak.

KONSPIRACE

Jak bude vypadat svět po koronaviru? Možná se zbavíme strachu, začneme si užívat plnohodnotný svobodný  život a slovo lockdown se stane pouhým heslem v učebnici dějepisu. Anebo se pohotově zrodí jiná, mnohem nebezpečnější pandemie, která přinese ještě agresivnější mutaci z mutace jiné mutace… a mediální továrny už nikdy nevypnou chrliče děsu a politici ještě víc utáhnou šrouby za souhlasného mručení vystrašené většiny. Opravdu hrozí, že se předpandemický svět nikdy nevrátí, a nám nezbyde nic jiného, než se naučit žít v nové paralelní realitě?

BRRRNĚNÍ

Johny je kolejní pařmen, který kašle na školu, každý den začíná jointem a neřeší chcípající mozkové buňky. To se však změní tragickou smrtí kámoše, kterou si Johny dává za vinu, a na pohřbu si přísahá, že se změní. Honza je panic, zobák a bývalý gymplácký šprt, který má sen stát se největším rebelem z ročníku. Ve vleku zkušenějšího kamaráda se do toho vrhne po hlavě, neobratně nahání holky a hlavně se nevyhýbá žádné příležitosti zahulit. Začíná našlapaná kolejní jízda na konci devadesátek, drsných i naivních zároveň, prošpikovaných hlasitou hudbou, pařbami a sexem, občasnými stíhami a hledáním té pravé lásky.

MANEKÝNI

Peprný příběh absolventa zemědělské univerzity, který se dílem náhody ocitne na pozici manažera v módní firmě. Zpočátku na konzumní způsob života pohlíží skrz prsty a kostrbatě se sžívá s prostředím módního průmyslu. Ovšem brzy se adaptuje a nastupuje tak na sebedestruktivní cestu, během níž ničí nejen vztahy ke všem okolo, ale především vztah k sobě samému. Osobité vyprávění, ve kterém není nouze o drahé outfity, plastikami vyspravená těla, peprné repliky a rázovité sexuální scény, nabízí nekonvenční kritiku sobeckého individualismu, kultu krásy a konzumního způsobu života.

KLADIVO NA ČARODĚJE

Život sedmnáctileté Niki není natřený nejveselejšími barvami duhy. Niki prožívá krizi identity a nazývá se divnotvorem. Zato platonicky miluje spolužačku Sáru. Sára je zase blázen do Daniela, který umí čarovat svým šarmem. Niki cítí, že pomyslný boj o Sáru prohrává a udělá pitomost, za kterou zaplatí kamarádčiným hněvem. Zhroutí se jí svět a plánuje útěk od všeho a všech. Její samota ji najednou nevysává, ale naopak nabíjí. Zásadní obrat však nastává v okamžiku, kdy se Niki seznámí s módním fotografem, který v její jinakosti objeví skrytý potenciál. Barvy duhy se postupně rozjasňují, ovšem jen do chvíle, než se na scéně znovu objeví Daniel.